Ndërlidhjet

KABUL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Robert Gates ka bërë një vizitë të paparalajmëruar në Afganistan.
Gates pritet të takohet me presidentin Hamid Kharzai dhe udhëheqësit ushtarakë për ta vlerësuar progresin në stabilizimin e vendit.
Rrugës për në Kabul, Gates tha se gjendja e sigurisë përmirësohet megjithë rritjen e dhunës së talibanëve. Gates arriti në Afganistan nga Konferenca për Siguri në Azi që u mbajt në Singapor.
XS
SM
MD
LG