Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefja e Zyrës Amerikane në Prishtinë, Tina Kaidanou dhe përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Kosovë, Torbjorn Solhstrom, do të takohet sot me anëtarët e Ekipit Negociator.
Temë diskutimesh pritet të jetë cështja e statusit të Kosovës dhe zhvillimet e ardhshme rreth përcaktimit të tij.
XS
SM
MD
LG