Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut ka njoftuar se nga dy shpërthime të makinave bomba në një lagje shiite të Bagdadit janë vrarë së paku 7 vetë dhe janë plagosur 25 të tjerë. Agjencitë e lajmeve raportojnë se për një mori sulmesh me bomba në Bagdad janë fajësuar kryengritësit, që synojnë nxitjen e armiqësive ndërmjet myslimanëve shiitë dhe atyre sunitë.
Nga Bagdadi raportohet se ushtria amerikane tha se dy pjesëtarë të saj kanë vdekur nga plagët e marra në operacione luftarake në Diyala, që është në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG