Ndërlidhjet

TIRANË


Kosova do të jetë një nga temat e takimit të nesërm të presidentit të Shteteve të Bashkuara George Bush dhe kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha, deklaroi sot Minsitri i Jashtëm, Lulzim Basha.
Ai tha se vizita e presidentit Bush përkon me disa momente kyçe për shtetin shqiptar, por edhe me momentet vendimtare për Kosovën.
Presidenti Bush nesër do të dekorohet nga presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu me Urdhërin e Flamurit.
XS
SM
MD
LG