Ndërlidhjet

TEHERAN


Të paktën 12 njerëz e humbën jetën në jug të Iranit si pasojë e vërshimeve të mëdha që u shkaktuan nga cikloni Gonu.
Raportohet se stuhia e fuqishme ka dëmtuar urat, rrugët dhe shtëpitë në më shumë se 1 mijë fshatra.
Nga cikloni Gonu, në Omanin fqinj e humbën jetën më shumë se 50 veta.
XS
SM
MD
LG