Ndërlidhjet

UASHINGTON


Numri i sulmeve vetvrasëse dhe atyre të llojeve të tjera në Irak është shtuar që nga fillimi i operacioneve të sigurisë në Bagdad në periudhën shkurt-maj të këtij viti.
Sipas një raporti të Pentagonit është rritur dhe numri i viktimave në mesin e civilëve, numër që shkon në mesatarisht në 100 civilë, viktima të dhunës në ditë.
XS
SM
MD
LG