Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë Dimitrij Rupel ka porositur sot për durim në zgjidhjen e statusit të Kosovës. Ai i bëri këto komente pas takimit në Uashington me sekretaren amerikane të shtetit Kondoliza Rajs. "Me sa kuptoj administrata amerikane është në mënyrë pozitive e disponuar për zbatimin sa më të shpejtë të planit të Marti Ahtisari, edhe pse prej pikëpamjes tonë nuk do të ishte tragjedi nëse do të shpenzonim edhe pak kohë për të menduar dhe për të shkëmbyer mendime" ka thënë Rupel.
XS
SM
MD
LG