Ndërlidhjet

KABUL


Policia në Afganistan ka thënë se 5 fëmijë janë vrarë pasi një vetëvrasës me bombë sulmoi konvojin e forcave të NATO-s. Katër persona tjerë dhe një ushtarë holandez gjithashtu u vranë kur shpërtheu bomba. Në një sulm tjetër ndaj ushtarëve të NATO-s sot në Kandahar janë plagosur 5 civilë.
XS
SM
MD
LG