Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara janë shprehur të zhgënjyera se Këshilli për të Drejtat e Njeriut i Kombeve të Bashkuara ua ka përfunduar mandatin ekspertëve të pavarur, të cilët e studiojnë gjendjen e të drejtave të njeriut në Bellorusi dhe Kubë.Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Sean McCormack tha se "Bellorusia dhe Kuba janë "dy shkelësit më të mëdhenjë të të drejtave të njeriut në botë"
XS
SM
MD
LG