Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha se vendi i tij nuk sheh ndonjë rrezik nga raketat balistike të Iranit dhe nuk e kupton përse Shtetet e Bashkuara përmendin kërcënrimet e Iranit për vendosjen e raketave mbrojtëse në Evropë. Lavrov këto komente i bëri në Teheran gjatë një takimi të Ministrave të Jashtëm të vendeve të Detit Kaspik.
XS
SM
MD
LG