Ndërlidhjet

ROMË


Kompanitë më të mëdha të energjisë të Italisë dhe Rusisë, përkatësisht ENI dhe Gazprom kanë arritur një marrëveshje për ndërtimin e transportuesit të gazit nga Rusia në Bullgari përmes Detit të Zi.
Kjo linjë transporti do të quhet "Rryma e Jugut".
XS
SM
MD
LG