Ndërlidhjet

ZAGREB


Fillon sot në Kraoci takimi dy ditor i kryetarëve të shteteve nga 10 vende ballkanike, përfshi Shqipërinë, Bosnjën, Bullgarinë, Greqinë, Maqedoninë, Malin e Zi, Rumaninë Slloveninë dhe Serbinë. Në takimin e iniciuar nga presidenti kroat, Stipe Mesic është e ftuar dhe Rusia.
Presidenti rus Putin do marrë pjesë në takim nesër.
XS
SM
MD
LG