Ndërlidhjet

BERLIN


Rreth 400 mijë njerëz morrën pjesë në atë që njihet si marshimi i homoseksualëve që u mbajt në Berlin.
Tema e marshimit të këtij viti ishte diskriminimi ndaj homoseksualëve nmë vendet e punës dhe në shkolla.
Kryebashkiaku i Berlinit edhe ai homoseksual hapi marshin.
XS
SM
MD
LG