Ndërlidhjet

SHKUP


Arber Xhaferi do të tërhiqet nga posti i Kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare. Xhaferi tha se vendimin e ka marrë për t'u lënë hapësirë kuadrove të rinjë, ndërsa për pasardhës ka propozuar zëvëndëskryetarin aktual, Menduh Thaçi. Në paraqitjen e fundit si kryetar i PDSH-së, Arbër Xhaferi gjtihashtu ka kritikuar marrëveshjen e fundit të arritur mes partnerit të saj në qeveri VMRO-DPMNE dhe Bashkimit Demokratik për Integrim në opozitë.
XS
SM
MD
LG