Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë Franz Josef Jung, sot qëndroi në Uashington ku me zyrtarët e lartë amerikanë bisedoi për gjendjen në Afganistan dhe planin e Kombeve të Bashkuara për pavarësimin e Kosovës.
Jung u takua me këshilltarin e presidentit Bush për Siguri Kombëtare, Stephen Hadley, dhe pasdite me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gates.
Jung dhe Gates pritej të diskutojnë edhe mbi planet amerikane për sistemin e mbrojtjes raketore në Çeki dhe Poloni.
XS
SM
MD
LG