Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i ri britanik Gordon Brown sot pritet t'i shpallë emrat e ministrave të kabinetit. Brown pritet të ndërrojë ministrat e brendshëm, të jashtëm dhe të shëndetësisë.
Ish ministri i Financave, Brown, në këtë post trashëgoi Tony Blair-in, pas 10 vjet në krye të qeverisë britanike.
XS
SM
MD
LG