Ndërlidhjet

BRUKSEL


Portugalia nga sot ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian. Kryesia portugeze, e cila zgjat 6 muaj do ketë zgjidhjen e cështjes së Kosovës si një nga temat kyce gjatë kësaj periudhe.
Zyrtarët portugezë kanë kërkuar unitet nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian rreth të ardhmes së Kosovës.
Portugalia e morri kryesinë nga Gjermania dhe pas Lisbonës është rradha e Sllovenisë.
XS
SM
MD
LG