Ndërlidhjet

GJENEVË


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon shprehu shpresën se takimi mes presidentëve Bush dhe Putin do të cojë deri tek një gjuhë e përbashkët për pavarësinë e Kosovës.
Shtyrjet e mëtejshme të votimit të projektrezolutës për të ardhmen e Kosovës në Këshillin e Sigurimit janë të padëshirueshme, pasi do krijonin probleme për paqen dhe stabilitetin në Ballkan, tha Ban Ki Moon në një konferencë për shtyp në Gjenevë.
Ban Ki Moon përsëriti shpresën se Bush e Putin "do të gjejnë një zgjidhje të mirë për këtë cështje"
XS
SM
MD
LG