Ndërlidhjet

BAGDAD


Policia e Irakut ka bërë të ditur se një makinë bombë që kishte për cak shefin e policisë lokale në Kirkuk, ka lënë të vrarë dy persona dhe plagosur 17 të tjerë. Në zhvillime tjera një helikoptet i forcave amerikane është rrezuar sot pas një sulmi të kryengitësve, mirëpo dy pilotët kanë arritur të shpëtojnë.
XS
SM
MD
LG