Ndërlidhjet

KANDAHAR


Forcat e NATO-s dhe ato afgane kanë vrarë 33 militant taleban në Kandahar. Guvernatori i provincës Asadullah Khalid tha se katër të dyshuar si kryengritës janë arrestuar gjatë operacionit në rajonin e Zharit. Nuk njoftohet për viktima nga ana e forcave të koaliconit.
XS
SM
MD
LG