Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia do të tregoj këmbëngulësi, principielitet dhe durim në ndërtimin e raporteve me Bashkimin Evropian, por nuk do të bëjë lëshime rrënjësore në politikën e jashtme, thotë ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov. Në një shkrim autorial në gazetën moskovite Izvestia, ai mëtutje konstatoi se në Perëndim tash po udhëhiqet politikë negative ndaj zhvillimit të marrëdhënieve Rusia – Bashkimi Evropian.
XS
SM
MD
LG