Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia nuk do të vazhdojë planet për vendosjen e raketave në Kaliningrad, nëse Shtetet e Bashkuara pranojnë të bashkëpunojnë në mbrojtjen bërthamore, tha zëvendëskryeministri rus, Sergei Ivanov. Ivanov përsëriti se kjo nuk do të ndodhë nëse Uashingtoni nuk heq dorë nga planet për vendosjen e mbrojtjes raketore në Poloni dhe Ceki.
Kaliningradi është enklavë ruse që rrethohet nga Polonia dhe vendet Balltike.
XS
SM
MD
LG