Ndërlidhjet

MARTINSBURG


Shtetet e Bashkuara mbeten drita e shpresës për nejrëzit në gjithë botën, tha presidenti amerikan George Bush në fjalimin me rastin e 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë.
Ata që jetojnë në tirani ende shpresat e tyre i mbajne tek Shtetet e Bashkuara dhe "Amerika është me ta në betejën e tyre për liri", tha Bush.
Shtetet e Bashkuara këtë vit festojnë 231 vjetorin e shkëputjes nga pushteti britanik.
XS
SM
MD
LG