Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu i ka uruar presidentit amerikan George Bush Ditën e Pavarësisë.
Sejdiu e ka cilësuar 4 korrikun si sinonim të lirisë, përparimit dhe shpresës.
Shefja e Zyrës Amerikane në Kosovë në pritjen e rastit ka vlerësuar se është shumë e kënaqur të përfaqësojë vendin e saj në Kosovë në këtë kohë shumë të ndjeshme, por dhe të shpresës së madhe.
XS
SM
MD
LG