Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë ka qenë një prej temave që ka dominuar në takimet e sotme të kryeadministratorit të Kosovës, Joachim Ruecker me liderët opozitar. Zoti Ruecker tha se do të udhëtoj për në Këshillin e Sigurimit, ku të hënën do të paraqes raportin për Kosovën si dhe do të bisedoj për organizimin e zgjedhjeve për muajin nëntor. Në anën tjetër, përfaqësuesit e opozitës preferuan që të vazhdojnë konsultimet, në mënyrë që vendimi për zgjedhjet të merret me konsensus.
XS
SM
MD
LG