Ndërlidhjet

BAGDAD


Një numër sulmesh kanë ndodhur në Irak gjatë ditës.
Nga një sulm në veri të Irakut policia lokale njoftoi se 105 njerëz u vranë dhe 250 të tjerë u plagosën.
Në Bagdad 6 persona humbën jetën dhe mbi 20 u plagosën.
Burimet amerikane njoftojnë për 8 ushtarë të vrarë në dy ditët e fundit.
XS
SM
MD
LG