Ndërlidhjet

SIATËLL


Prodhuesi amerikan i aeroplanëve Boeing ka hedhur në treg modelin më të ri të aeroplanëve të quajtur Dreamliner 787. Aeroplani i ri përbëhet nga shumë pjesë plastike që e bëjnë më të lehtë peshën e tij dhe harxhon 20% më pak karburant se aeroplanët e mëparshëm.
XS
SM
MD
LG