Ndërlidhjet

TRIPOLI


Burimet zyrtare të Libisë njoftojnë se presidenti Kadafi ka marrë një letër nga presidenti amerikan, George Bush që bën thirrje për zhvillimin e marrëdhënieve mes Uashingtonit dhe Tripolit.
Dy vendet rivendosën marrëdhëniet diplomatike në vitin 2004 pas gati 25 vjet ndërprerje.
XS
SM
MD
LG