Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zëdhënësi i ushtrisë së Pakistanit, Waheed Arshad tha se trupat pakistaneze e kanë liruar sot kompleksinë e Xhamisë së Kuqe në Islamabad nga militantët. Sipas tij, kjo ishte faza e parë e këtij operacioni. Ai mëtutje tha se trupat tash po e pastronin terrenin nga granatat e pa eksploduara dhe nga minat dhe po i tubonin trupat e pajetë. Në luftimet gjatë dy ditëve të kaluara, në kompleksin e xhamisë, janë vrarë më se 60 vetë.
XS
SM
MD
LG