Ndërlidhjet

MOSKË


Rusisë i duhen edhe disa ditë për të studiuar draft rezolutën për Kosovën të Këshillit të Sigurimit, citon agjensia Itar-Tass, zyrtarë të Ministrisë së Jashtme ruse. Në përpjekje për të fituar mbështjetjen e Rusisë, vendet e Perendimit kanë përpiluar projektrezolutën në të cilën bëhet thirrje për katër muaj bisedime intenzive midis Prishtinës dhe Beogradit, pa premtime për pavarësinë nëse bisedimet dështojnë. "Ministria e Jashtme ruse e ka marrë tekstin e ri të rezolutës për statusin e Kosovës. Është një dokument voluminon që po studiohet nga ekspertët" ka thënë një zyrtarë rus.
XS
SM
MD
LG