Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët e sigurisë në Afganistan njoftuan se nga një bombë me teledirigjues afër një patrulle të forcave afgane dhe atyre të NATO-s, ka lënë të vrarë gjashtë zyrtarë të policisë. Zëdhënësi i policisë rajonale, tha se pesë prej tyre kanë vdekur në vend, ndërkaq polici gjashtë humbi jetën më vonë në spitalin e NATO-s.
XS
SM
MD
LG