Ndërlidhjet

TOKIO


Kryenegociatori amerikan për programin bërthamorë të Koresë së veriut, Kristofer Hill, tha se Shtetet e Bashkuara janë të hapura për bisedime me Korenë e Veriut për çështjet e sigurisë dhe paqes, pasi Penjani ka inkurajuar bisedimet ushtarake midis dy vendeve.
"Ne dëshirojmë të kemi ndonjë llojë instrumenti paqësorë me Korenë e Veriut derisa vazhdon çarmatimi bërthamorë. Pra nuk do të presim të përfundojë çarmatimi për të filluar bisedimet" tha Kristofer Hill.
XS
SM
MD
LG