Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb, Vojisllav Koshtunica të hënën do qëndrojë në Lisbonë ku do takohet me homologun e tij portugez, në kohën kur Portugalia ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian.
Synimi i vizitës, sipas zyrës së Koshtunicës është të sigurojë mbështetje për kundërshtimin serb ndaj pavarësisë së Kosovës.
Ndërkaq për të njëjtin qëllim, ministri i jashtëm serb, Vuk Jeremic do fillojë një turne që përfshin Lubljanën, Vjenën, Madridin dhe Lisbonën.
XS
SM
MD
LG