Ndërlidhjet

BAGDAD


Mijëra turpa amerikane dhe irakiane kanë nisur një ofensivë të re kundër militantëve të Al Kaidës në jug të Bagdadit, në përpjekje për të ndaluar armatimin që shkon për kryengritësit në Bagdad.
Ky sulm është ndër hapatmë të fundit, pjesë e strategjisë për të krijuar një kryeqytet të sigurtë, ku parashihet dhe përfshirja e 30 mijë trupave shtesë amerikane që pritet të vijnë në Irak këtë vit.
XS
SM
MD
LG