Ndërlidhjet

BRISBEJN – AUSTRALI


Qeveria australiane ndaloi zbatimin e vendimit të gjykatës për lirimin me kusht të mjekut indian, Muhamed Hanef, i cili akuzohet për mbështetje të organizatave terroriste të lidhura me sulmet e dështuara me bomba në Londër dhe Gllasgou.
Hanef, 27 vjecar do dalë sërish para trupit gjykues me 31 gusht.
XS
SM
MD
LG