Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga dy sulme vetëvrasëse me makina – bomba në Kirkuk të Irakut janë vrarë së paku 80 vetë dhe plagosur afro 150 të tjerë. Nga njëri shpërthim janë dëmtuar zyrat e Unionit Patriotik të Kurdistanit, që është parti e presidentit të irakut, Jalal Talabani.
XS
SM
MD
LG