Ndërlidhjet

MOSKË


Lidhur me paralajmërimin e dëbimeve të katër diplomatëve rusë nga Londra, reagoi zëdhënësi i Ministrisë së jashtme rus, Mikhail Kamynin:
- Pozicioni i Londrës është i pamoralshëm. Londra duhet të kuptoj se aksionet provokuese nga autoritetet e Britanisë nuk do të mbeten të papërgjegjje dhe në tërësi, do kenë konsekuenca më serioze për marrëdhëniet Rusi-Britani, tha zëdhënësi Kamynin duke i transmetuar fjalët e ministrit të jashtëm Sergei Ivanov.
XS
SM
MD
LG