Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon ka paralajmëruar se tërheqja e menjëhershme e trupave amerikane nga Iraku do të linte vendin në krizë të thellë. Ban tha se Shtetet e Bashkuara dhe komuniteti ndërkombëtarë ka përgjegjësi që të mos braktis popullin e Irakut.
XS
SM
MD
LG