Ndërlidhjet

KIJEV


Afro 20 vetë janë helmuar dhe qindra të tjerë janë evakuuar pasi nga një tren që doli nga binarët në pjesën perëndimore të Ukrainës, u lirua materje helmuese. Treni po transportonte fosfor kur doli nga binarët dhe shkaktoi shpërthim të zjarrit. Ky incident ndodhi mbrëmë në rajonin e Lvovit, ndërsa treni qarkullonte nga Kazakistani për në Poloni.
XS
SM
MD
LG