Ndërlidhjet

SOFJE


Bullgaria do kërkojë sot edhe zyrtarisht nga Libia që të ekstradojë pesë infermieret bullgare, të cilave dënimi me vdekje iu shndërrua nga drejtësia libiane në burgim të përjetshëm.
Pesë infermieret dhe një mjek palestinez akuzohen për infektimin e 400 fëmijëve libianë me virusin HIV.
XS
SM
MD
LG