Ndërlidhjet

PARIS


"Shpresoj që të arrijmë një kompromis me Rusinë lidhur me rezolutën për Kosovën, por realisht dyshoj se kjo do të ndodhë", tha shefi i diplomacisë franceze, Bernard Kouchner pas bisedimeve me homologun e tij britanik, David Miliband. Kouchner shtoi se "kjo do të thotë se nuk do kemi rezolutë. Bisedimet do vazhdojnë, muaj bisedimesh, pas të cilave shpresojmë se shqiptarët e Kosovës dhe serbët do të mund gjejnë mirëkuptim.
Kjo është vizita e parë e Miliband në Francë, që nga marrja e detyrës së ministrit të jashtëm.
XS
SM
MD
LG