Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Xhorxh Bush ka urdhëruar rishikimin e rregullave për sigurinë e importeve. Ky hap vie në përgjigje të shqetësimeve për sigurinë e produkteve të importuara nga Kina dhe vendet tjera. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Toni Snoë tha se ky veprim nuk paraqet "ndëshkim" ndaj Kinës.

BAGDAD


Shtatë policë irakian janë vrarë nga sulmet vetëvrasëse në jug të Bagdadit. Ndërkohë siç njofton ushtria amerikane, pesë pjesëtarë të saj janë vrarë gjatë 24 orëve të fundit. Në një sulm tjetër ka gjetur vdekjen një përkthyes irakian.
XS
SM
MD
LG