Ndërlidhjet

MIRAN SHAH


Nga një sulm vetvrasës kanë humbur jetën tre civilë dhe një ushtar pakistanez, në rajonin fisnor të Vaziristanit në Pakistan.
Numri i sulmeve nga ana e militantëve islamikë është shtuar në Pakistan gjatë ditëve të fundit pas përleshjeve të armatosura dhe bastisjes nga forcat qeveritare të Xhaimsë së Kuqe në Islamabad.
XS
SM
MD
LG