Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Fitore e rëndësishme" është quajtur nga kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica kalimi i procesit të statusit nga Këshilli i Sigurimit tek Grupi i Kontaktit.
"Politika e përbashkët parimore e Serbisë dhe Rusisë ka shënuar një fitore të rëndësishme në Këshillin e Sigurimit duke mbrotjur sovranitetin dhe integritetin territorial të Serbisë" thuhet në deklaratën me shkrim të Koshtunicës.
Më tej ai shton se Beogradi "është i gatshëm për bisedime".
XS
SM
MD
LG