Ndërlidhjet

MOSKË


Një aktivist i njohur në mbrojtje të mjedisit është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur kur tenda e tyre është sulmuar mëngjesin e sotëm.
Ata gjendeshin në afërsi të një kompleksi energjitik për të kundërshtuar planet e qeverisë për ndërtimin e një uzine ku do prodhohet uranium i pasuruar.
XS
SM
MD
LG