Ndërlidhjet

AMAN


Ish kryeministri britanik Toni Bler ka arritur në Jordan në fillim të turit rajonal si i dërguar i kuartetit për Lindjen e Mesme, Shteteve të Bashkuara, Kombeve të Bashkuara, Rusisë dhe Bashkimit Evropian. Bler takohet me ministrin e Jashtëm të Jordanit Abdel Khatib si pjesë e përpjekjeve për rifillimin e procesit të paqës. Ai do të udhëtojë edhe në Izrael dhe Rripin e Gazës për takime me liderët izraelit dhe palestinez.
XS
SM
MD
LG