Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm i Iranit Manqur Motaki tha se Teherani është i përgatitur të shqyrtojë bisedimet e nivelit të lartë me Uashingtonin për sigurinë në Irak. Ambasadori amerikan në Irak Ryan Crocket dhe i dërguari iranian, Hasan Kazemi janë takuar në Bagdad për një raund të dytë bisedimesh për sigurinë në Irak. Crocker ka akuzuar Iranin për mbështjetje të militantëve në Irak.
XS
SM
MD
LG