Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane ka njoftuar se forcat e koalicionit dhe trupat e Afganistanit, gjatë natës, janë përleshur me militantët në jug të Afganistanit, duke lënë të vrarë më se 50 talibanë të dyshuar. Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se përleshja 12 orëshe përfundoi sot në orët e mëngjesit në provincën Helmand.
XS
SM
MD
LG