Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Dick Cheney iu nënshtrua sot një operacioni në zemër për zëvendësimin e stimuluesit kardiak. Zëdhënësja e tij, Megan McGinn tha se pajisja është zëvendësuar me suskes dhe pa asnjë komplikim dhe se zëvendës presidenti tashmë është kthyer në shtëpi. Zoti Cheney, 66 vjeçar ka një histori me probleme në zemër, përfshirë edhe katër sulme në zemër.
XS
SM
MD
LG