Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britnaik, Gordon Brown sot fillon vizitën tre ditore në Shtetet e Bashkuara, vizita e parë që nga marrja e postit të kryeministrit.
Brown para udhëtimit tha se bota i detyrohet SHBA-ve për marrjen e rolit udhëheqës në luftën kundër terrorizmit. Kosova do jetë një nga temat që pritet të diskutohet mes presidentit amerikan Bush dhe kryeministrit britanik.
Tema të tjera që do diskutohen në takim janë dhe planet amerikane për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore në Evropë, programet bërthamore të Iranit dhe kriza në Darfur.
XS
SM
MD
LG